All filters
Emotion has a lot of things to convey, and its the only thing which we hard to hide. Drops matter a lot whether its raindrop and tears, so let your drop worthy. Adorn this rose gold diamond enriched pendant to frames your look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000511343 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹22,528 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,389 |
| Total Price | ₹47,688 |