All filters
Begin the journey of your own road with this diamond pendant. Its Venus glow is enhanced with the self-crafted flowery motif and will match perfectly with your attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000144205 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.07 carat
|
| Gold Value | ₹13,297(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,445 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹721 |
| Total Price | ₹24,722 |