All filters
It is time to be the sweetheart of your own self by flaunting these 0.13 carat diamond hook earrings. Karigari of craftsmanship upholds the versatility of these diamond earrings in 18K white gold that makes it stand out.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000511423 |
| Metal/Purity | 18K White Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.84 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹53,574(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,890 |
| Making Charge | ₹11,175 |
| GST (3%) | ₹2,270 |
| Total Price | ₹77,909 |