All filters
This 0.5 carat diamond ring resembling the origin of water and streams flowing from it will help you dazzle more every time you slide it down your finger. The solitaire in the middle is the focal point of this mesmerizing diamond ring crafted in 18K rose gold.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000644511 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | G-VVS |
| Diamond Weight | 0.5 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹93,007 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹3,750 |
| Total Price | ₹1,28,737 |