All filters
Let your aspirations soar with this pendant, featuring a diamond-studded rocket orbiting a lustrous gold ring. It captures ambition and progress, serving as a daily reminder that the sky is not the limit, an inspiring adornment for versatile outfits. Perfect for adding a touch of elegance and meaning to every moment.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000829389 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 0.85 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹7,339(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,560 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹556 |
| Total Price | ₹19,080 |