All filters
Circular golden links flow seamlessly into sparkling diamond accents in these long diamond earrings, creating a modern, airy trail that moves with you. Style them with crisp shirts, co-ord sets, or sleek evening dresses for brunches, art events, and after-work socials.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000840370 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹20,722(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,200 |
| Making Charge | ₹5,155 |
| GST (3%) | ₹1,173 |
| Total Price | ₹40,250 |