All filters
Blending structure and sparkle seamlessly, these diamond studs feature a solitaire encased in a sleek circular frame, a modern classic that pairs beautifully with any ensemble. Style them with minimalist silhouettes for an effortlessly refined look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000819199 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.6 g
|
| Diamond Quality | G-VVS |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹22,449(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹44,000 |
| Making Charge | ₹5,535 |
| GST (3%) | ₹2,160 |
| Total Price | ₹74,144 |