All filters
Embrace timeless charm with these diamond earrings, crafted in gold and designed with delicate floral curves. Sparkling with graceful allure, they make a versatile pick for both your everyday ensembles and evening celebrations.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000853428 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.27 carat
|
| Gold Value | ₹12,951(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹22,680 |
| Making Charge | ₹3,447 |
| GST (3%) | ₹1,173 |
| Total Price | ₹40,251 |