All filters
There is only one special person in our life who can unlock our hearts. These charming yet exceptional diamond studs encrusted with 0.24 carat diamonds in 18K rose gold will allow your partner to unlock your emotions and express your inner love to the special one.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000123258 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.63 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹18,043(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,160 |
| Making Charge | ₹5,531 |
| GST (3%) | ₹1,313 |
| Total Price | ₹45,047 |