All filters
Be the one-eyed king in the midst of darkness and spread light all over the world by wearing this one-eyed diamond men's ring. The eye is embellished with embedded diamonds to glorify your look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000580939 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.28 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.06 carat
|
| Gold Value | ₹45,588(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,534 |
| Making Charge | ₹10,493 |
| GST (3%) | ₹1,879 |
| Total Price | ₹64,494 |