All filters
Sense, sensibility, soft humour akin to your feminity - this gold pendant designs all that is a powerful women's globe -- balanced but not necessarily symmetric. It is a workday accessory of today's empowered queen who knows how to carry herself.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255056 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹14,612(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,428 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹1,039 |
| Total Price | ₹35,672 |