All filters
Radiate a surreal glam in your ambience by flaunting this 0.31 carat diamond noa bangle beautifully designed with oblong and floral patterns in 14K gold. The geometrical charm of this chic bracelet will brighten your day and complement your appeal.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000680552 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 8.58 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹74,080(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,833 |
| Making Charge | ₹16,301 |
| GST (3%) | ₹3,517 |
| Total Price | ₹1,20,731 |