All filters
This 0.36 carat solitaire ring designed with grace and spark is bound to grab your attention as well as those beside you. Go and enjoy your moment by sliding down this ring on your finger.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000270331 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.13 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.36 carat
|
| Gold Value | ₹23,577(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹72,637 |
| Making Charge | ₹4,643 |
| GST (3%) | ₹3,026 |
| Total Price | ₹1,03,883 |