All filters
Embrace everyday elegance with these scintillating solitaire diamond studs. Set within sharp-edged gold contours, they embody a modern classic, adding refined brilliance and sparkle to your ensemble. Pair them with your versatile everyday outfits for effortless sophistication.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000705091 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.5 g
|
| Diamond Quality | G-VS |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹27,673(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,522 |
| Making Charge | ₹5,345 |
| GST (3%) | ₹1,817 |
| Total Price | ₹62,357 |