All filters
Every man is a man of his own words who wins by removing all the hurdles in life. This newfangled diamond men's ring assures you that courage at the moment you wear it with all your vigour. The embedded diamonds on both sides of this ring radiating glory among all.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000580949 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 6.16 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹53,186(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,068 |
| Making Charge | ₹12,042 |
| GST (3%) | ₹2,349 |
| Total Price | ₹80,645 |