All filters
Men always smile and feel happy at the success of their spouses. So by being jovial at the women's success tell them to gift you this new fancy diamond men's ring and wear it all day long.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000448620 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 6.49 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS |
| Diamond Weight | 0.42 carat
|
| Gold Value | ₹71,838(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹50,950 |
| Making Charge | ₹12,622 |
| GST (3%) | ₹4,063 |
| Total Price | ₹1,39,473 |