All filters
Exuding modern sophistication, this pendant features an intricate arrangement of nested square frames crafted in radiant gold. Each inner square is delicately set with sparkling diamonds, producing a mesmerising dance of light and shadow. This contemporary piece lends an exquisite touch of refined brilliance to any ensemble.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000773674 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹6,642(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,800 |
| Making Charge | ₹4,830 |
| GST (3%) | ₹849 |
| Total Price | ₹29,121 |