All filters
Every woman has a child inside and will fall in love with this diamond bracelet with a beautiful bow and floral motif. This spectacular diamond bracelet is inspired by the beauty of tribes and the sparkling diamonds will make it stand out.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000187484 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 7.92 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.44 carat
|
| Gold Value | ₹87,667(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹36,300 |
| Making Charge | ₹15,139 |
| GST (3%) | ₹4,174 |
| Total Price | ₹1,43,280 |