All filters
Since your connections with other people are as important as your connection with beauty, the karigars at Senco have designed this gorgeous diamond pendant highlighting the beauty of connections between two flowers. The two floral motifs in 14K rose gold have an artistic charm with 0.29 carat diamonds studded to create this masterpiece.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000667458 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹24,694(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,595 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹1,630 |
| Total Price | ₹55,947 |