All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹84,821You save - ₹9,919
If the creativity found in abstract designs makes your heart reckless, make sure you include these mysterious diamond studs encrusted with 0.39 carat diamonds in 18K rose gold in your contemporary jewellery collection. The abstract square pattern bordering the crisscross pattern reflects the world of ordered beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000584217 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.63 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.39 carat
|
| Gold Value | ₹41,981(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹28,587 |
| Making Charge | ₹2,152 |
| GST (3%) | ₹2,182 |
| Total Price | ₹74,902 |