All filters
This elegant diamond mangalsutra inspired by the beauty of musical notes will make your inner beauty groove to its notes and help you shine with 0.18 carat diamonds encrusted in an arc. Every beautiful wife can glow with its musical charm by flaunting this diamond mangalsutra in 18K gold on their neckline.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000642235 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,120 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹1,170 |
| Total Price | ₹40,145 |