All filters
Elegance is the only beauty that never fades, and these 0.15 carat diamond studs convey the feeling to your loved one. Present this flower-style diamond enriched studs crafted in 18K white gold to your special one or to your own self to get the prettiest look. Wear these studs every day with your outfit and feel like a princess.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000255256 |
| Metal/Purity | 18K White Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹15,829(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,705 |
| Making Charge | ₹4,926 |
| GST (3%) | ₹1,004 |
| Total Price | ₹34,464 |