All filters
This diamond chain pendant is sleek yet stylish! The wheel of diamonds adds preciousness while the white gold chain brings grandeur to this piece of accessory. Exude regalia every time you wear this neckwear. Charm up your life with this diamond chain pendant that gives you flawless beauty. You can adorn this with a western outfit to look graceful.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000182179 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.32 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,923 |
| Others | ₹1,500 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹2,186 |
| Total Price | ₹75,043 |