All filters
This diamond pendant tunes in a nuanced personality -- rounded, tender yet firm; bright but not funky. It is articulate, attitudinal and yet sensitive. Apt for a workday or when she lets her hair down.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255048 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,260 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹980 |
| Total Price | ₹33,646 |