All filters
Our lives are full of twists and turns and these modish 0.36 carat diamond drop earrings with a twisted pattern and a few sparkling diamonds will suit your contemporary taste. The 14K gold framework has a high sheen. These chic drop earrings have all the shine you need in your daily life.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000647137 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.53 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.36 carat
|
| Gold Value | ₹21,845(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹30,187 |
| Making Charge | ₹5,402 |
| GST (3%) | ₹1,724 |
| Total Price | ₹59,158 |