All filters
Serving as an emblem of empowerment, this queen bee inspired diamond chain pendant is encrusted with 0.28 carat diamonds sparkling with exceptional brilliance. This accessory crafted in 14K gold is a celebration of leadership.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGN-D000721175 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.744 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹32,326(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,520 |
| Making Charge | ₹8,849 |
| GST (3%) | ₹1,941 |
| Total Price | ₹66,636 |