All filters
Treasure your modesty and enlighten your charm with this dazzling diamond mangalsutra. The myriad of diamonds studded in the pendant will add a lot of shine to the everyday life of a married woman and the floral pattern in the lower part will project feminine charm.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000601574 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.61 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹49,913 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹2,831 |
| Total Price | ₹97,178 |