All filters
Elevate your look with this elegant diamond pendant, featuring a contemporary open-frame square design in gold, accented with a delicate chain detail and sparkling diamonds. A versatile piece for any occasion.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000760111 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.66 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.165 carat
|
| Gold Value | ₹3,654(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,860 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹650 |
| Total Price | ₹22,289 |