All filters
These sculpted hoop-shaped studs feature a sleek oval silhouette in radiant gold, accentuated by a vertical row of brilliant diamonds. The clean lines and asymmetrical placement of the diamond bar add a modern edge to their timeless appeal, perfect for day-to-night elegance.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000787770 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.05 carat
|
| Gold Value | ₹25,459(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹4,200 |
| Making Charge | ₹4,965 |
| GST (3%) | ₹1,039 |
| Total Price | ₹35,663 |