All filters
Sharp angles meet soft sparkle in these unique diamond earrings. The distinct zig-zag motif frames a delicate line of floating diamonds, creating a sophisticated statement piece that balances high-polish gold with brilliant light.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000837232 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.04 carat
|
| Gold Value | ₹15,542(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹3,872 |
| Making Charge | ₹6,045 |
| GST (3%) | ₹764 |
| Total Price | ₹26,223 |