All filters
Feel better by adding a touch of glitter to your everyday look with these contemporary diamond studs in 18K gold. The circular pattern encrusted with 0.3 carat sparkling diamonds is the focal point of this pair and will make you a head-turner every time you pair them with a gorgeous gown.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000659263 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹30,440(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,563 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,825 |
| Total Price | ₹62,648 |