All filters
A contemporary twist on the classic hoop, these earrings boast a cluster of diamonds with subtle sparkle. Lightweight and comfortable for all-day versatility, they offer a sophisticated shimmer. Elevate your everyday grace with this dainty pair.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000840697 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.4 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹20,722(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,062 |
| Making Charge | ₹5,155 |
| GST (3%) | ₹1,529 |
| Total Price | ₹52,468 |