All filters
Women are kind of the skill power that always comes with a new vision that can pour in any shape. This diamond ring has an insane beauty that magnifies modernity. Adorn this ring with any outfit that signifies you.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000357802 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.88 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.04 carat
|
| Gold Value | ₹9,741(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,227 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹558 |
| Total Price | ₹19,151 |