All filters
Dazzle everyone around you with the floral aura of this mesmerizing diamond ring. It has a beautiful floral motif studded with diamonds in the middle and offers the perfect blend of diamonds and rose gold through its design. Pair this elegant diamond ring with your everyday wear and enhance the sheen of your casual outfit.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642720 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹30,793 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹2,257 |
| Total Price | ₹77,484 |