All filters
A fine collection of the diamond gold ring will be sure to honor you. To personify the honor we have made this diamond gold men's ring. Wear this ring to leave a spark everywhere. This is a daily wear ring
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000599413 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.4 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹37,990(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,904 |
| Making Charge | ₹10,241 |
| GST (3%) | ₹2,075 |
| Total Price | ₹71,210 |