All filters
The bond between Lord Krishna and Radha makes us realize that love is a selfless emotion shared by two souls. You can bring the same serenity in the bonding you share with your spouse by choosing this shimmering diamond mangalsutra by Senco encrusted with 0.51 carat diamonds in 18K gold.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000673519 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.51 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹41,745 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹2,212 |
| Total Price | ₹75,937 |