All filters
Get a perfect match with any of the classy outfits that will compliment your beauty and make you "The lady of elegance".The artistic meandering design in the middle of the diamond noa bangle and the floral diamond work in it is an add-on emotion of a married woman.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000608488 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 8.8 g
|
| Diamond Quality | GH-HI-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹75,980(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,665 |
| Making Charge | ₹16,688 |
| GST (3%) | ₹3,490 |
| Total Price | ₹1,19,823 |