All filters
Enhance your beauty by flaunting these marvelous diamond studs resembling the unique leaf pattern of the popular tropical Monstera plant. Accentuate your casual attire with the grace and shine of these 0.14 carat diamond studs in 14K gold and soak in the natural beauty of Monstera leaves.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000657429 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹20,895(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,459 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,157 |
| Total Price | ₹39,704 |