All filters
Timeless and refined, this exquisite gold necklace showcases a station-style arrangement of shimmering diamonds. Delicate round clusters alternate gracefully with charming clover-shaped diamond designs, creating a harmonious and brilliant display. Versatile and elegant, this piece promises enduring sophistication and radiant sparkle for any occasion. Layer it with delicate gold chains of varying lengths to add depth and a modern touch.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGN-D000802605 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.208 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.51 carat
|
| Gold Value | ₹36,332(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹44,880 |
| Making Charge | ₹9,834 |
| GST (3%) | ₹2,732 |
| Total Price | ₹93,778 |