All filters
Incredible art only can be praised by an incredible jewellery lover. These 0.46 carat diamond studs are crafted with the extravagant design of the insane vision in 14K rose gold. Adorn these earrings with any outfit to look gorgeous.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000571969 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.09 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.46 carat
|
| Gold Value | ₹18,046(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹48,279 |
| Making Charge | ₹4,567 |
| GST (3%) | ₹2,127 |
| Total Price | ₹73,019 |