All filters
An enduring relationship has that instinct that allows them to have a great relation to ahead. This stunning diamond pendant in the craft of magnificent bloom will give you that grace with integrity that makes you glow with inner soul love and respect. PLEASE NOTE:- The product comes without the chain.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000555884 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹37,990(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,965 |
| Making Charge | ₹10,241 |
| GST (3%) | ₹2,046 |
| Total Price | ₹70,242 |