All filters
Shine is a woman's persona. This flower-inspired diamond ring with a blue coloured stone and diamonds upholds our craftmanship in such a way that gratifies the ornate to magnify your look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000284440 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 6.27 g
|
| Diamond Quality | JK-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Stone Weight | 1.44 carat
|
| Gold Value | ₹69,403(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹22,337 |
| Stone Value | ₹605 |
| Making Charge | ₹12,235 |
| GST (3%) | ₹3,138 |
| Total Price | ₹1,07,718 |