All filters
The way the stars in the sky show the way to the sailor, you can guide everyone with your speech, roar, manly attitude and the right piece of accessory. The unique glow of this men diamond ring will be the right piece of jewellery for you if you believe in the art of guiding.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000208998 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.39 carat
|
| Gold Value | ₹60,880(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹39,029 |
| Making Charge | ₹10,880 |
| GST (3%) | ₹3,324 |
| Total Price | ₹1,14,113 |