All filters
To amplify your optimism wears this macho diamond men's ring that has been exquisitely ornated with self texture design. The single diamond in the square radiating the spark of your joy.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000417267 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.83 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹64,533(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹41,918 |
| Making Charge | ₹11,461 |
| GST (3%) | ₹3,538 |
| Total Price | ₹1,21,450 |