All filters
Flowing lines and gentle shimmer define this diamond pendant’s graceful form. It is a subtle ode to movement, elegance, and everyday charm.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000724088 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.6 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹3,321(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,550 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹480 |
| Total Price | ₹16,476 |