All filters
Wrap your wrist in the soft allure of blush rose gold, where delicate blossoms and diamond accents unfold in a refined open-cuff silhouette. A trio of sculpted florals, highlighted with subtle diamond details, creates a light, balanced, and effortlessly feminine design. Elegant yet contemporary, it’s perfect worn solo or stacked for a sleek, modern finish.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000862855 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 2.3 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹12,731(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹28,830 |
| Making Charge | ₹4,965 |
| GST (3%) | ₹1,396 |
| Total Price | ₹47,922 |