All filters
Your finger will get a lustrous effect the moment you wear this lustrous diamond men's ring. The artistic karigari of this ring is exquisite. Wear this on your special day to radiate an aura.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000575963 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.83 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹50,337(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,454 |
| Making Charge | ₹11,461 |
| GST (3%) | ₹2,168 |
| Total Price | ₹74,420 |