All filters
Exude refined elegance with this diamond pendant that captures timeless allure in a graceful curved silhouette. Crafted in gold and lined with radiant diamonds, it adds a touch of subtle sparkle to your everyday style, a perfect piece for effortless sophistication.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000853431 |
| Metal/Purity | 9K Rose Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹5,535(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,800 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹794 |
| Total Price | ₹27,254 |