All filters
Add a note of minimalism to your everyday ensemble with these airy oval diamond studs. Sleek and polished with a contemporary edge, they’re designed for effortless wear and understated style. Pair them with anything, from relaxed day looks to elevated evening outfits, and let their charm do the work.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000736049 |
| Metal/Purity | 9K Rose Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹9,963(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,040 |
| Making Charge | ₹6,945 |
| GST (3%) | ₹719 |
| Total Price | ₹24,667 |