All filters
Steal the heart of others and make them awestruck by owning these illuminating diamond studs at the party. The studs are embellished with 0.25 carat diamonds along with a 14K rose gold swan-shaped motif. Perfect wear for a party or a get-together.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000585750 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | EF-GH-VVSVS |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹28,493(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,103 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹1,876 |
| Total Price | ₹64,378 |